naglowek2.png
           
grafika
 
[01.06.2017]   [IPH Admin]
[Liczba zdjęć: 13]
28sejmik_gosp_170x70_A.jpg
KSU_wspieramy-przedsiebiorczych_OSTATECZNE.jpg
baner.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Przedsiębiorcy walczą o węzeł autostradowy w Czerniewicach
Wprowadzono: 11.02.2011|Administrator| wyświetleń: 2338

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Toruniu zwrócili się do Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka o podjęcie działań, które pozwolą na takie rozwiązanie układu drogowego, które połączy nowy most w Toruniu w budowie z węzłem zespolonym w Czerniewicach – autostrada A1.

Pod pismem podpisało się także 25 firm mieszczących się w lewobrzeżnym Toruniu. Pismo z dnia 14 lipca 2010 – zamieszczamy w załączeniu.


Minister Grabarczyk w swojej odpowiedzi z dnia 19 sierpnia (w załączniku), stwierdza że w trakcie projektowania drogi ekspresowej S10 przewidziano rezerwę terenu pod przyszły węzeł Kluczyki (alternatywnie węzeł Rudak). Węzły te umożliwiały powiązanie drogi krajowej nr 1, poprzez drogę ekspresową z autostradą A1. Propozycja taka została przedstawiona władzom Torunia do zaopiniowania. Z uwagi na brak stanowiska i upływający czas zaprojektowano i wybudowano południową obwodnicę Torunia bez tych węzłów. W związku z tym nie przewiduje się powiązań bezpośrednich drogi krajowej nr 1 z autostradą A1 w węźle Czerniewice.


W odpowiedzi z dnia 14 września (w załączniku) IPH w Toruniu zaproponowała, że rozwiązaniem tej sytuacji byłby węzeł Rudak tworzący z węzłem Czerniewice rozbudowany węzeł zespolony. Zaproponowano także wspólne spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury i Oddziału Bydgoskiego GDKiA.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
omay(2).jpg
2.jpg
omay(2).jpg
banerp3.png
opcje zaawansowane...