naglowek2.png
           
grafika
 
[01.06.2017]   [IPH Admin]
[Liczba zdjęć: 13]
28sejmik_gosp_170x70_A.jpg
KSU_wspieramy-przedsiebiorczych_OSTATECZNE.jpg
baner.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Węzeł Czerniewice jednak powstanie
Wprowadzono: 11.02.2011|Administrator| wyświetleń: 5019

Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu wraz z Urzędem Miasta Torunia aktywnie uczestniczyła w działaniach mających na celu włączenie drogi krajowej A1 do Węzła autostradowego w Czerniewicach. Wielomiesięczne zabiegi przedsiębiorców zrzeszonych w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Toruniu zostały uwieńczone sukcesem. Dziś otrzymaliśmy wiadomość od dyrektora technicznego biura Apia XXI Wojciecha Krysa, że otrzymał informację, iż zlecenie rozbudowy węzła w Czerniewicach uznano jako pilne. Dzięki temu Toruń będzie miał połączenie poprzez nowy most drogowy z autostradą A1 i drogą ekspresową S10.

Połączenie Torunia z drogą krajową S10 i autostradą A1 nastąpi poprzez rozbudowę węzła zespolonego Czerniewice. Projektowany odcinek – połączenie miasta Torunia z węzłem Czerniewice, poprzez zaprojektowanie nowego układu drogowego, łączącego nowobudowany most toruński (trasa wschodnia), przez który biegnie droga krajowa nr 1 z węzłem autostradowym w Czerniewicach.

Na prośbę Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu w dniu 28 października br., zorganizowano spotkanie z Ministrem Infrastruktury Radosławem Stępniem. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie oraz Wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz i Architekt Miasta Adam Popielewski, Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Zygmunt Jaczkowski i Bernard Kwiatkowski. Efektem spotkania było wydanie przez Ministra Radosława Stępnia polecenia, aby w trybie pilnym zająć się problemem węzła Czerniewice. W wyniku czego GDDKiA przekazała do biura Apia XXI w Warszawie zlecenie przygotowania projektu, zgodnie z propozycją Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu.

W dniu dzisiejszym (15 grudnia) Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Zygmunt Jaczkowski i Bernard Kwiatkowski, doradca IPH ds. gospodarczych i drogowych otrzymali informację od dyrektora technicznego biura Apia XXI Wojciech Krysa, że zlecenie rozbudowy węzła w Czerniewicach uznano jako pilne.

Rozbudowa węzła Czerniewice polegałaby na wybudowaniu dodatkowej „trąbki” na drodze ekspresowej S10 połączonej z krajową „1” biegnącą przez nowobudowany most drogowy. Dzięki temu Toruń będzie miał połączenie poprzez nowy most drogowy z autostradą A1 i drogą ekspresową S10.

Nadmieniamy, że Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu tą wstydliwą sprawą dla Torunia, a przede wszystkim utrudniającą działalność gospodarczą firmą z lewobrzeżnej części miasta, zajmuje się już od początku bieżącego roku. Prezydent Miasta Torunia i przedsiębiorcy zaskoczeni byli informacją o braku zjazdu w Czerniewicach. Izba Przemysłowo-Handlowa przeprowadziła w sprawie zgody na przebieg nowej drogi A1 konsultacje społeczne z przedsiębiorcami i mieszkańcami Czerniewic, które przesłała do Ministra Infrastruktury.

Jakie byłyby skutki braku tego połączenia.
1. Nastąpi likwidacja wjazdu na drogę ekspresową S10 z Czerniewic i na autostradę A1 z Czerniewic.
2. Po rozebraniu łącznic jedyny najbliższy wjazd na autostradę A1 i drogę ekspresową S10 byłby możliwy poprzez węzeł w Ciechocinku (Odolion). Po rozebraniu łącznic, droga krajowa nr 1 nie będzie połączona z autostradą A1 i drogą ekspresową S10. Spowoduje to paraliż komunikacyjny miasta i zmniejszy atrakcyjność gospodarczą lewobrzeżnej części Torunia.
3. Po wybudowaniu nowego mostu w Toruniu rozpocznie się 3-letni remont starego mostu im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu. W tej sytuacji niewyobrażalny jest brak zjazdu z nowego mostu toruńskiego, którego trasa z konieczności przebiegałaby przez wąskie uliczki osiedla Czerniewice, powodując ogromne „korki uliczne”.

Budowa Węzła Czerniewice nie jest w gestii miasta, gdyż leży poza jego granicami, jednakże korespondencja była prowadzona równolegle przez Urząd Miasta Torunia i Izbę Przemysłowo-Handlową w Toruniu. Treść pism uzgadniana była na wspólnych spotkaniach Zarządu IPH z Prezydentem Miasta Torunia. Ponadto nadmieniamy, że budowa dodatkowego zjazdu w Czerniewicach nie spowoduje wstrzymania budowy węzła autostradowego.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
omay(2).jpg
2.jpg
omay(2).jpg
banerp3.png
opcje zaawansowane...