Program Promocji Kultury Przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2018

Z ogromną przyjemnością informujemy, że wśród przedsiębiorstw, które w tegorocznej edycji stają na drodze do zdobycia tytułu Laureata Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo Fair Play” są dwie nasze firmy członkowskie: ASTEX-PUCZYŃSCY TYNKI KLEJE FARBY, "VIP" S.D. Pikul Sp. j.

Laureatem może zostać przedsiębiorstwo, które w swojej codziennej praktyce uwzględnia i stosuje zasady rzetelnego postępowania we wzajemnych relacjach przedsiębiorców z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami oraz społecznością lokalną, władzą lokalną i państwową.

Ideą programu jest zachęcenie wszystkich firm w Polsce do zachowań etycznych i wprowadzenia stosownych zmian nie tylko w wewnętrznej organizacji pracy, ale także do kształtowania pozytywnych relacji ze społecznością lokalną oraz dbałości o środowisko naturalne. Przedsiębiorstwa biorące udział w programie, respektując wartości etyczne na co dzień, doskonale radzą sobie na rynku odnosząc sukcesy gospodarcze. Potwierdza to tezę, że etyka i biznes nie są sprzeczne. W ostatnich latach coraz więcej firm dostrzega znaczenie przestrzegania uczciwych reguł gry i rzetelnego traktowania kontrahentów, pracowników, a także wywiązywania się ze zobowiązań podatkowych. Wzrasta także społeczna odpowiedzialność biznesu, czego przykładem może być udział przedsiębiorstw we wszelkiego rodzaju działaniach charytatywnych, wspieraniu fundacji, stowarzyszeń wyższej użyteczności, szkół, szpitali. Tego typu firmy zasługują na szczególne wyróżnienie.

Obecnie trwa weryfikacja tegorocznych uczestników programu, oficjalne ogłoszenie wyników XXI edycji programu nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Warszawie 16 listopada br.

 LISTA UCZESTNIKÓW KONKURSU