Zgłoś swoją firmę do konkursu Pracodawca Jutra 2019!

Biznes i edukacja – co je łączy, a co dzieli? Ruszyła piąta edycja konkursu „Pracodawca Jutra”

Celem konkursu „Pracodawca Jutra”, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości jest wyróżnienie przedsiębiorców, którzy z sukcesem realizują inicjatywy z zakresu współpracy biznesu z edukacją. Patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Termin zgłoszeń upływa 4 września b.r.

Globalizacja, zmiany demograficzne oraz dezaktualizacja wiedzy to wyzwania, przed którymi dziś stoi biznes. Szukając rozwiązań tych problemów firmy coraz częściej rozpoczynają współpracę z instytucjami edukacyjnymi. Chcąc pokazać dobre praktyki w tym zakresie, PARP ogłasza kolejną edycję konkursu „Pracodawca Jutra”. Mogą w nim wziąć udział zarówno MŚP (w tym mikrofirmy), jak i duże firmy.

– PARP od lat wspiera przedsiębiorców w rozpoznawaniu oraz prognozowaniu kwalifikacji potrzebnym im, jak i ich pracownikom. Pomagamy również w tworzeniu rozwiązań sprzyjających dopasowaniu kompetencji pracowników do potrzeb biznesu. Chcemy promować najlepsze praktyki z zakresu współpracy świata biznesu i edukacji. Dlatego postanowiliśmy powrócić z konkursem „Pracodawca Jutra”. To jedna z wielu cegiełek w budowie platformy dialogu, współpracy i wymiany wiedzy między przedsiębiorcami, ludźmi odpowiedzialnymi za edukację i przygotowanie kadr oraz administracją publiczną – tłumaczy zastępca prezesa PARP, Adam Banaszak.

Zwycięzcy konkursu otrzymają statuetkę i tytuł „Pracodawcy Jutra”, którym będą mogli posługiwać się przez okres jednego roku.

Konkurs został objęty patronatem medialnym dziennika Rzeczpospolita, portalu informacyjnego Polskiego Radia (polskieradio24.pl) oraz Personelu Plus - miesięcznika branży HR.

W poprzedniej edycji konkursu „Pracodawca Jutra”, która odbyła się w 2016 r., nagrodzeni zostali m.in. Rafako, Kronospan Szczecinek, Comarch, Euvic oraz Biuro Rachunkowe Biurex. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Sitech, Man Bus, Multiserwis oraz Medincus Centrum Słuchu i Mowy.

Zgłoszenia konkursowe można przesyłać na adres e-mail: pracodawca_jutraatparp [dot] gov [dot] pl 
lub osobiście w siedzibie Agencji (gdy rozmiar dokumentacji przekracza 8 MB) do 4 września 2019 r.

Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje: www.parp.gov.pl/pracodawca-jutra.