Wydarzenie: Przedsiębiorcze Lato – spotkanie dla...
Wydarzenie: Przedsiębiorcze Lato –...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Mów, gdy niebezpiecznie milczeć – rola sygnalisty w środowisku pracy. Obowiązek ustawowej ochrony sygnalisty od A do Z na przykładach.

23 maja @ 13:00 - 15:00

Data: 23 maja 2024 r. (godz. 13:00 – 15:00)

Gdzie: Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu, ul. Sportowa 18-20. Budynek IBCL, IV piętro.

Temat sygnalistów przewija się od pewnego czasu przez polskie media. Ustawa o ochronie sygnalistów trafia do Sejmu po zaopiniowaniu przez Stały Komitet Rady Ministrów. Jakie jest jej znaczenie dla polskich przedsiębiorców? Tego dowiesz się na organizowanym przez nas spotkaniu.

Przedstawimy krok po kroku: jak wybrać bezpieczny kanał zgłoszeniowy, jak wdrożyć rozwiązania na czas, jak omawiać tę kwestię z przedstawicielami związków zawodowych. Zyskasz wiedzę na temat bezpieczeństwa danych przed wyciekiem oraz dowiesz się, w jaki sposób właściwie przeszkolić pracowników w obsłudze kanału i tworzeniu zgłoszeń. Wszystko w oparciu o udokumentowane przykłady skutecznych wdrożeń ochrony sygnalistów i obsługi zgłoszeń.

Prowadzący:

dr inż. Marek Doering, Członek Zarządu Doering & Partnerzy. Wykładowca akademicki i trener w zakresie cyberbezpieczeństwa. Audytor wiodący bezpieczeństwa informacji w zakresie ISO/IEC 27001 w jednostkach samorządowych (gminach, starostwach) i szpitalach pod katem ustawy KRI i KSC. Audytor wiodący w zakresie systemów zarządzania ciągłością działania wg ISO 22301 pod kątem dyrektywy NIS-2. Współautor rozwiązania technologicznego w zakresie ochrony sygnalistów Sygnalista24.info i konsultant wdrożenia systemu zgłaszania naruszeń prawa.

  Mikroprzedsiębiorstwo (1-9 zatrudnionych)Małe przedsiębiorstwo (10-49 zatrudnionych)Średnie przedsiębiorstwo (50-249 zatrudnionych)Duże przedsiębiorstwo (ponad 250 zatrudnionych)

  Szczegóły

  Data:
  23 maja
  Godzina:
  13:00 - 15:00
  Kategorie Wydarzenie:
  ,